School Awards

Twinking Stars of Arunodaya

Microsoft Office Specialist World Championship Program Selected for national level & got 7th place at national level held at Bangalore First Prize in Tech Debate, Techxposure held at Somaiya Engineering College

1st Place Student Of the Year Award 2018-19 The Times of India

1stBlue Belt Invitational Karate Championship World Furakoshi Shotokan Karate Organization

Competition : Singing Competition
Organized By : Bharat Vikas Parishad

ACTIVITIES: WIZ – THE INTER SCHOOL QUIZ:-

SIXTY SECONDS TO FAME – JAM:-

SMART CITY:-

Group 1 – NahushKanitkar, AshutoshTripathy 
Group 2 – PrathamSonawane , Purvs Shah
Group 3 – Aayush Deshpande, SohamShelke

NahushKanitkar,PrathamSonawane

Purvs Shah, SamruddhiDiwane, AaditSuryawanshi, KshitijBhagat

Competition : Singing Competition 1st Prize
Organized By : NGSC Bharat Vikas Parishad

ShrutiCharate, AvaniTambe, KankshaVanjare, Arjun Iyer, DivishaMurkute, ManaliGadre, AshutoshGhodke, Sai Devasthali

Competition: 18th Inter School Competition 
Language Elocution Competition
Organized By: Lions Club Of Thane North’s

PrathamSonawane, DiptiSaidane, BhavyaGulbhader, Radyni Kulkarni, Samiksha Bhandari

Competition: Inter School Group Competition
2nd Prize
Organized By: B.K Birla Public School, Kalyan &
Brahmand Fest- Thane Dance Competition – 1st Prize

BhavyaGulbadher, Neil Dominic Mulakkal, ShauryaKulwe, ShravaniSarfarem, PriyankPeriwal, Aneesh Joshi, RashmikaRamchandran, Radhnyi Kulkarni, Purva Shah, BhoomiBemde

Best Dancer Award won by Mst. Aneesh Joshi of class X

Competition: D.S.O Football Tournament – Under-14 Girls
Secured 1st Place And Qualified For Zonal Level
Organized By: District Sport Organisation

IshitaUmeshChuri, Purva Bharat Shah,Kumar Diya Ashwani, Anushri Sunil Patil, DishaRaghunath Bhandari ,AditiSurendra Nair,ShreeyaSandeshKolhe, Bhavna Satish Fere,Anushree Anil Bobade,Harshini Pradeep Patil,ShravaniSameer Karanjekar,Monalisushantbankhele

Competition: 14th National Open Shotokan Karate Competition
Organized By: Shotoken Ryu Karate – Do Shiesikan Association India

AmoghvarshAmbekar, Ishaan Gupta,Parth More, ManthanPatil, SanikaLohokare , Shipra Desai, Anshi Singh, SreenidhiDilip, Kavya, SohamSalunke, Advik Pimple

Competition:Interschool Base Ball Competition
Boys – Girls Runner Up 
Organized By: District Sport Oraganisation

Diya Kumar, UnnatiThorat, VaishnaviWaikar, SameeraAmberkar, Anushka Gupta, BhavanaFere, KavyaKamble, Swara Mahajan,, SurbhiKhamitkar, diyaMasand, SupriyaJaiswal, NevehaDomnic, Shreya, Hana James, Aparna Menon, Arya Ingale Parmveer Singh, DakshGavali, AruntanshRai, Dinesh Joshi, Keshav Shukla, Dev Singh, YashvardhanPatil, Raj gupta, YugDaigude, SharvilBhagve, Vedant Pandey, AnushmanRakshit,Saud Shaikh, BhumikPatil, Vyom , Akash Murthy

Competition: Reliance Foundation Youth Sports School Football
Organized By: Reliance Foundation

AdwaitDandekar, Sharmit Kulkarni, RajdeepSawant, SohamDubey, Kshitij Chakraborty, BakhtawarKhan, AshneelRaje, Jay Singh, Aryan Kumar, NisargBarot, Aman V., RehanElhai, HiranyaModak, Ansh Sonar, SreeyomSil, Ryan S. MihirSalian, ParthManjekar

Competition: Reliance Foundation Youth Sports School Football
Organized By: Reliance Foundation

Rudraksh Gupta, Arnav Jamdhade, UdayShirvardhankar, ShreyashGharge, Aditya Salvi, Rohan Chopra, prathamGharat, Grithik K., AvnishShinde, SahilSaigaonkar, BhavyaGulbadher, DarshWathore, DhruvMatalia, Rohan Balan, TanmayWalke, RohitJagdhani, KshitijBhagat

Competition: Promotional Tennis Tournament 
Organized By: Decathlon

Atif Dias, PriyankPeriwal, AbhinavParthMore, AayushFere, VidhiBarot

Competition: Speed Skating
Schooltrophyin Skating
Organized By: Jaynik Speed Skating Club

Kim Patil , Shree Dhanwade, GayatriPatil, DhruviDharmadhikariAbhirajSarakar, Muskan Sharma , Harman Kaur

NATIONAL BASEBALL TOURNAMENT

Miss. Bhavana Fare from Class 8Participated in Baseball national tournament organized by Indian Baseball Association at Rajasthan.

Mst. Meet Daki of class 9th participated in Baseball national tournament organized by Indian Baseball Association at Rajasthan and secured 2nd place.

Mst. PruthavirajDorekar from class 9th participated in Baseball Under 17 organized by school games federation of India at Igatpuri and secured 1stplace.

Participated Under 19 Baseball organized by school games federation of India at Chhattisgarh.

Mst. AtharvaSanghani
Mst. PanchamBandhisthi
Mst. VyomChavan
Mst. Meet Daki